АВТОМОБИЛ ПРЕГАЗИ 24-ГОДИШНА СКОПЈАНКА Девојката е тешко повреденa

news
Advertisement

По несреќата скопјанката е пренесена е во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде ѝ се констатирани тешки телесни повреди.
Патничко моторно возило „фолксваген“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н. М. (44) од Скопје, вчера околу 10 часот на улицата Лазар Трпковски во Скопје удрило во 24 годишната А. Ц. од Скопје.
По несреќата скопјанката е пренесена е во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде ѝ се констатирани тешки телесни повреди.

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.