Алил Демири е ослободен, нема да биде екстрадиран во Македонија

news
Advertisement

Алил Демири, кој вчера беше уапсен од косовската полиција по меѓународна потерница, е ослободен.

Advertisement

Веста ја потврди неговиот адвокат Бесник Бериша.

„По приложените докази од одбраната и образложените аргументи дадени на рочиштето на кое беше адресирано барањето на Обвинителството за определување мерка притвор, обвинителот кој го застапуваше предлогот се повлече од барањето.

„Алил Демири сега е на слобода“, изјави неговиот адвокат Бесник Бериша.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.