Бајден: Работиме на прекин на огнот во Газа за најмалку шест недели

news
Advertisement

САД работат на преговори за прекин на огнот во Појасот Газа за најмалку шест недели, како дел од поширок договор кој ќе вклучи ослободување на заложниците, изјави американскиот претседател Џо Бајден за време на неговата средба со јорданскиот крал Абдула Втори.

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.