Битола: Поголема група нападнала две лица пред казино

news
Advertisement

На 03.08.2022 во СВР Битола, М.П. (22) од село Новаци и Г.Х. (23) од село Могила пријавиле дека во казино на улица “Димитар Илиевски Мурато“ во Битола биле физички нападнати од неколку лица.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.