Битолчанец пукал во куче, погодил такси возило

news
Advertisement

Денеска, околу 12.30 часот во СВР Битола, 50 годишен битолчанец со иницијали Т.В. пријавил дека додека како такси возач бил паркиран во населбата Горно Оризари во Битола со патничко моторно возило “голф” со битолски регистарски ознаки, слушнал истрел, а куршумот го оштетил задниот дел од возилото.

Advertisement

По извршените оперативни проверки, Криминалистичката полиција го лишила од слобода М.Н., кој го признал кривичното дело, а во службениотукал во куче. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава-информираше СВР Битола.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.