ВИДЕО: Возило излета преку кружен тек во Охрид

news
Advertisement

Видео кое стана вирално по социјалните мрежи прикажува страшна сообраќајна несреќа во Охрид. Според коментарите настанот се случил во Охрид кај кружниот тек на влезот на градот, познато по името на некогашниот ресторан Охридија.

Advertisement

http://https://fb.watch/eI26F0gT0w/
Од МВР сеуште нема потврда за случајот, но како што се гледа од снимката шоферот воопшто не забележува дека има кружен тек, при што од ударот со ивиците возилото го прелетува целиот кружен тек.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.