Видео: Во Куманово и Чаир се слави за победата на Швајцарија над Србија

news
Advertisement

Швајцарија против Србија вторпат по ред обезбеди пласман во следната фаза и вторпат по ред ја елиминира Србија.

Advertisement

Хелветите со 3:2 триумфираа против Србија, со што се пласираа во 1/8 финалето на Светското првенство.

Куманова, местото од каде што потекнува Ардон Јашари, по победата ја започна големата прослава.

Истотака граѓани слават и во Чаир и Бутел.

Погледнете го видеото:
http://https://almakos.com/video-kumanova-e-ardon-jasharit-e-nis-festen-pasi-zvicra-triumfoi-ndaj-serbise/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.