ВИДЕО -ЧЕТРИ ЛИЦА МЕЃУ КОИ И ДЕТЕ ЗАГИНАА НА ТРКА НА АВТОМОБИЛИ: Се појавија застрашувачки снимки, 30 лица се повредени

news
Advertisement

Четири лица загинаа денеска, меѓу кои и едно девојче, а најмалку 30 се повредени кога автомобил излетал од патот и удрил во група гледачи на автомобилскиот собир во северозападна Унгарија.

Advertisement

На видео кое се појави може да се види како возилото се лизга, возачот губи контрола, зад него се појавува облак прашина, а потоа се гледа смртоносниот удар.

Автомобилот удира во публиката

За потсетување, несреќата се случила за време на автомобилска трка меѓу градовите Лабатлан ​​и Бајо кај Дунав, соопшти полицијата, пренесе унгарскиот портал 24.hu.

За жал за четири од повредените било невозможно да се спасат.

И унгарската RTL објави видео од инцидентот од списокот на места.

Се наведува и дека меѓу седумте повредени има уште две деца, од кои едното е тешко повредено. Засега не се знае дали гледачите стоеле на безбедно место, што ќе биде утврдено со дополнителна истрага.

Трката веднаш беше прекината.

http://https://youtu.be/oh5bdcnev1Q?si=SF46nhMmbmIJ_Oiv

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.