„Во Земун најдовте да се к*рчите?“: Вознемирувачко видео од тепање кружи по социјалните мрежи

news
Advertisement

На Телеграм кружи вознемирувачко видео од тепање и малтретирање на две млади момчиња на сред улица во Земун, Србија. На снимката се гледаат раскрвавени момчиња со искинати кошули, кои непознат напаѓач ги тепа и ги снима. Еден од нив е толку претепан, што не може ни да застане на нозе.

Advertisement

Овде во Земун дојдовте да се к*рчите, вика непознатиот маж и го удира возачот, додека една девојка го моли да престане.

Напаѓачот најверојатно се вика Марко, бидејќи во еден момент на видеото се слуша како девојка го извикува тоа име, молејќи го да престане да ги удира младите момчиња.

Насилникот држи банкнота од 50 евра во рака и бара да му дадат уште пари.

Дај уште пари! Дај одма! Што даде?! 50 евра, разочарано вика напаѓачот додека возачот објаснува дека нема повеќе пари

Колку што може да се заклучи од видеото, нападот врз момчињата се случил по сообраќајната несреќа.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.