Времето денеска ,променливо облачно со повремени врнежи од дожд

news
Advertisement

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни во источните делови со услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната ќе достигне од 9 до 16 степени.

Advertisement

Во Скопје претпладне променливо облачно со сончеви периоди, попладне со повремен дожд. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Под влијание на влажен бран и утре ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и услови за изолирана појава на ретки грмежи. Локален слаб дожд ќе има и во вторник, а потоа следува период на стабилно време.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.