Градежни работници повредени при работа во Центар

news
Advertisement

На 23.08.2023 во 14.20 часот во Полициската станица Центар, од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди биле донесени Н.Х.(47) од Скопје и М.Н.(54) од Куманово.

Advertisement

Според пријавеното, тие се здобиле со повредите при извршување градежни работи во фирма на подрачје на Центар.

За настанот бил известен трудов инспектор, а увид изршиле полициски службеници од СВР Скопје.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.