Две лица натепани во казино во Скопје

news
Advertisement

Две лица биле физички нападнати во казино во скопската населба Карпош, информираат од МВР.

Advertisement

Настанот се случил на 13.09 во 00.45 часот.

Според податоците, во СВР Скопје, О.Ш.(47) од Скопје пријавил дека на 12.09.2023 околу 22.30 часот во казино на подрачјето на Карпош, по претходно недоразбирање, тој и М.Ш.(20) биле физички нападнати од неколку лица.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Извор: https://lokalno.mk/dve-lica-natepani-vo-kazino-vo-skopje/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.