Доаѓаат обилни дождови и грмежи: Метеоцентар со детална прогноза

news
Advertisement

До крајот на оваа седмица времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Од петок попладне и во сабота врнежите наместа ќе бидат обилни (над 20 л/м2) и проследени со грмежи. Во петок и во недела ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен правец (над 60 км/час).

Advertisement

Прогноза за 02.11.2023
Минимална температура: 7°C до 14°C
Максимална температура: 16°C до 23°C

Претпладне облачно со локален дожд, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Прогноза за 03.11.2023
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 18°C до 24°C

Променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд. Ќе дува засилен до силен ветер од јужен правец со брзина над 60 км/час.

Прогноза за 04.11.2023
Минимална температура: 9°C до 15°C
Максимална температура: 13°C до 20°C

Облачно со врнежи од дожд, наместа обилни (20л/м2), проследени со грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.