Жител на Арачиново погоден од заскитан куршум

news
Advertisement

Жител на Арачиново погоден од заскитан куршум

Advertisement

Жител на Арачиново вчера итно бил пренесен во од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреда збобиена од заскитан куршум.

Случајот бил пријавен во 18 часот и 52 минути во МВР од страна на здравствените власти, од каде информираат дека станува збор за лице на 29 годишна возраст, жител на селото Брест, Скопско.

Како што соопшти МВР, според пријавеното, околу 17.30 часот на патот кон с.Арачиново, тој застанал до чешма, при што почувствувал удар во главата и паднал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.