Земјотрес во Грција

news
Advertisement

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција
Потресот е регистриран во 6:32 часот по локално време, во морската област на 67 километри југоисточно од Карпатос.
Длабочината на земјотресот првично беше проценета на 10 километри. Нема информации за материјална штета или повред

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.