Земјотрес ја потресе Македонија

news
Advertisement

Земјотрес со јачина од 3.1 степен е регистриран денеска во Македонија.

Advertisement

Епицентарот на земјотресот е на 11 километри северно од градот Берово, на длабочина од 1 километар.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.