Изгореа две возила на паркинг во Кисела Вода

news
Advertisement

Изгореа две возила на паркинг во Кисела Вода

Advertisement

Ноќеска изгореа две возила на паркинг во Кисела Вода, повредени нема, а извршен е увид од страна на полицијата.

– Денеска во 03.36 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Скопје, на паркинг на подрачјето на Кисела Вода, настанал пожар во патничко возило „опел“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.Ј.(33) од Скопје и патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице од Скопје, а паркирано од В.П.Г.(57). Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, информираше полицијата.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.