Истрели во „Ист Гејт”. Пукано врз познато лице од Скопје. Еве кој е

news
Advertisement

Во трговскиот центар „Ист Гејт“ пред околу половина час се слушнале истрели.

Advertisement

Од МВР потврдуваат дека има пријави за истрели од огнено оружје во гаражите на трговскиот центар.

Според првите информации, засега нема повредени.

Телма објави дека пукале кон Раде Трајковски Штекли кој бил во оклопно возило. Штекли неофицијално се поврзувал со убиството на младиот фудбалер Мартин Јанушев.

Извор: Pa censure

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.