Кичевчанец ја претепал сопругата, полицијата го приведе

news
Advertisement

Вчера во 22.45 часот во Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево го лишиле од слобода Р.Б.(43) од Кичево затоа што семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга.

Advertisement

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.