Министерот Спасовски во работна посета на Подгорица

news
Advertisement

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе биде во работна посета на Подгорица, Црна Гора.

Advertisement

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, Спасовски ќе оствари билатерална средба со министерот за внатрешни работи на Црна Гора, Филип Аџиќ, како и со министерот без ресор Зоран Миљаниќ.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.