Млада кумановка прегази две лица на пешачки. Едното лице почина

news
Advertisement

На 30.7.2022 околу 18:35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосница од бул. Октомвриска револуција, ул. Иво Лола Рибар и ул. Ѓорче Петров , патничко возило „ауди“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.Д.(22) од Куманово, удрило во пешаците Р.Д.(80) и Н.Н.(85), двајцата од Куманово.

Advertisement

Добивај вести на вибер
По несреќата, на Р.Д. ѝ биле констатирани тешки телесни повреди во ломплексот клиники „Мајка Тереза“- Скопје, каде на 1.8.2022 починала.

Увид извршила екипа од СВР Куманово.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.