Обвинителство: Убиен со неколку убодни рани, се обезбедуваат снимки од камери и анализа на сите траги од местото на убиството

news
Advertisement

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место во скопската населба Железара каде во текот на ноќта беше пронајдено безживотно тело на лекар со повеќе убодни рани.
Телото на починатиот го пронашол неговиот син.
Јавниот обвинител издаде наредба за обдукција, како и наредба за прибирање и анализа на сите траги пронајдени на лице место и за обезбедување на снимки од видеонадзор.
Се преземаат дејствија за расчистување на настанот.

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.