Ова е најреткиот хороскопски знак: Најмалку луѓе се родени во овој месец

news
Advertisement

Најмногу луѓе се раѓаат во хороскопскиот знак на Девица, но во кој знак се раѓаат најмалку?
Најмногу деца се раѓаат кон крајот на август и почетокот на септември и тоа воглавно во хороскопскиот знак Девица.
Најмалку луѓе се родени на Бадник, Божиќ или Нова година а сите тие припаѓаат на хороскопскиот знак Јарец.

Advertisement


Јарците се одлични пријатели иако нема да ви се чини така на прв поглед. Тие доста јасно кажуваат што сакаат и што очекуваат од другите луѓе и секогаш инсистираат да притрчаат на помош.

Лесно ќе ги препознаете – сакаат да доминираат и изгледаат супериорно но тоа е само нивен одбранбен механизам. Всушност се мили и драги личности, барем поголемиот дел од нив.

Често имаат ладнокрвен израз на лицето што е прилично добро во работата особено што значи дека се однесуваат самоуверено, без оглед на ситуацијата. Од друга страна се прилично практични и искрени.
Тоа се личности кои се родени водачи и започнуваат големи нешта. Нивниот елемент е земја што значи дека со двете нозе стојат цврсто на земја. Другите луѓе во нивно присуство се чувствуваат сигурно.

Јарците важат за верни партнери и одлично се сложуваат со Близнаците, Вагите и Водолиите.
Познати личности родени во знакот на Јарец се – Кејт Мидлтон, Мартин Лутер Кинг, Џон Леџенд, Бредли Купер, Рики Мартин, Џад Лоу, Ирина Шајк, Кит Харингтон, Тимоти Шаламе, Зеин Малик..

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.