Одземени три возила поради учество во „диви трки” на автопатот Тетово-Скопје

news
Advertisement

Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициска станица за безбедност на сообраќајот Тетово откри и времено одзеде три патнички возила, поради сомнение дека учествувале во таканаречени „диви” трки на автопатот Тетово-Скопје, во непосредна близина на Требошки натпатник.

Advertisement

Притоа, одземени се „бмв” со странски регистарски ознаки, управувано од Б.М. на 27 години од Гостивар, „сеат ибица”, со тетовски ознаки што го управувал 28-годишниот А.Ш. од Скопје и „фолксваген голф”, со скопски ознаки а  управувано од У.С. на 21 година од Тетово.

Одземена, исто така, е и возачка дозвола од 39-годишниот Л.А. од Швајцарија, кој го управувал патничкото моторно возило „бмв”. По целосно расчистување на сите поединости околу случајот, на инволвираните ќе им се изготват соодветни

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.