ОПАСЕН ОХРИЃАНЕЦ – прво се тепал со две момчиња, а после и со полицајци

news
Advertisement

Рано утринава, односно три часа по полноќ од страна на СВР Охрид лишен од слобода е Д.С.(38) од Охрид. Тој, претходно на улицата „Петрино“ во Охрид физички ги нападнал К.Д.(22) и С.Р.(19) од Охрид, по што физички нападнал и полициски службеници кои преземале службени дејствија.

Advertisement

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.