Оштетил возила на две лица и им се заканувал

news
Advertisement

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.Н.(44) од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Advertisement

На 02.11.2023 на локалниот пат Виница–с.Лески, пријавениот со дрвен предмет ги оштетил возилата на Д.С. и Т.С. од с.Лески и им упатил закани.

Извор: https://vecer.mk/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0/oshtetil-vozila-na-dve-litsa-i-im-se-zakanuval-4541f4bf-546a-408a-ba5e-b5415870a0f5

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.