Пендаровски: Браво момци! Храбра игра на македонската репрезентација со тимски дух

news
Advertisement

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вечерва беше на трибините во Арена „Тодор Проески“ каде со премиерот Димитар Ковачевски ја поддржаа македонската репрезентација.

Advertisement

„Браво момци! Нерешено Македонија-Англија! Храбра игра на македонската репрезентација со тимски дух“, напиша Пендаровски.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.