Петмина Сиријци ограбени во Четирце

news
Advertisement

Петмина Сиријци пријавиле во кумановската полиција дека биле ограбени во околината на село Четирце, соопшти денеска полицијата

Advertisement

Вчера, во 21:45 часот, случајот го пријавил 21-годишниот М.З.А.Г. од Сирија. Тој, како што соопшти МВР, пријавил дека околу 18.00 часот во село Четирце, кумановско, тој и уште четири други лица, исто така од Сирија, биле физички нападнати од неколку машки лица кои им одзеле пари и други предмети.

СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот./kumanovonews.mk/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.