Повреден малолетник и оштетен автобус кај Ѓорче Петров

news
Advertisement

Малолетник од Волково бил повреден откако едно лице фрлило со тврд предмет во стаклото од автобус на раскрсницата од ул.„Лука Геров“ со ул. „Тиранска“ во Скопје, соопшти полицијата.

Advertisement

Добивај вести на вибер
Имено, вчера во 15.51 часот во Полициска станица Ѓорче Петров, А.П. пријавил дека додека управувал автобус со скопски регистарски ознаки, на раскрсница од ул.„Лука Геров“ со ул. „Тиранска“ во Скопје, едно лице, фрлајќи со тврд предмет, оштетило стакло од автобусот и повредило малолетен патник од с.Волково, скопско, на кого му била укажана лекарска помош.
За случајот е известен Јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.