Погледнете како беше пречекан германскиот претседател во Кавадарци

news
Advertisement

Кавадарци му посака топло добредојде на Претседателот на Сојузна Република Германија, Франк-Валтер Штајнмајер. Ова е првпат висок државник од Република Германија да го посети Кавадарци. Посетата се должи како резултат на германските инвестиции во нашиот град, се вели во Фејсбук статусот на градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев.

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.