Полицаец и двајца Срби повредени од истрели од огнено оружје меѓу полицијата и барикадираните срби

news
Advertisement

Полицаец и двајца Срби повредени од истрели од огнено оружје меѓу полицијата и барикадираните во северот на Косово, јавуваат косовските медии, пренедува monitor.mk.
Од огнено оружје меѓу полицијата и барикадираните срби пријавени се повредени полицаец и двајца граѓани.

Advertisement

Ова го дознава Газета Национале од извори блиски до местото на настанот.

Истиот извор тврди дека стапил во контакт со болницата во Митровица, но засега повредените не се испратени таму.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.