Полицијата вчера привела двајца тинејџери во општина Аеродром

news
Advertisement

Полицијата вчера привела двајца тинејџери во општина Аеродром

Advertisement

„Вчера во 21.10 часот на подрачјето на општина Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Д.(19) и Т.Ш.(18), двајцата од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана“, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.