Почина скопјанката која беше турната од тераса во Охрид

news
Advertisement

Почина скопјанката која беше турната од трет кат на зграда во Охрид. Настанот се случи на 8-ми март, а три дена подоцна СВР Охрид поднесе кривични пријави против две лица.
Првата против 32-годишно лице од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“ како и против 21-годишно лице исто така од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „помагање“.
Според МВР, на 8-ми март 2024 година, околу 11:30 часот, првопријавениот, во стан на улицата „Карпош Војвода“ во Охрид, сопственост на второпријавениот, по претходна расправија ја турнал триесет и деветгодишната жена од Скопје од терасата. Таа била пренесена во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид каде и биле констатирани тешки телесни повреди. Второпријавениот кој бил присутен, не го спречил сторителот во извршувањето на кривичното дел

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.