Прегазен малолетник во Тетово, со тешки повреди пренесен во болница

news
Advertisement

„На 12.02.2024 во 16.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од ул.„Браќа Миладинови” и бул.„Илинденска” во Тетово, патничко моторно возило „ауди” со гостиварски регистарски ознаки, управувано од И.М.(39) од с.Речане, гостиварско, удрило во малолетен пешак од Тетово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Клинички центар Тетово“, информираат од МВР.

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.