ПРЕТРЕС ВО ТЕТОВСКО, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА, ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

news
Advertisement

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 10.20 часот го лишиле од слобода 38-годишниот Ј.И. од тетовско Слатино.

Advertisement

Како што соопшти МВР, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, билe пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага и дробилка.

Ј.И. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.