Приведени две странски државјанки, го злоупотребиле туристичкиот престој

news
Advertisement

Полицијата привела две странски државјанки откако ги затекнала во угостителски објект. Тие се задржани во полициска станица за натамошна постапка, поради сомневање за злоупотрба на туристичкиот престој, односно престојување спротивно на целта.
Според СВР Тетово, ноќеска околу 1 часот и 30 минути, во угостителски објект покрај автопатот Гостивар-Тетово, полициски службеници ги привеле А.Б.(23) од Република Албанија и А С.(41) од Украина. Тие се сомничат за злоупотрба на туристичкиот престој, односно престојување спротивно на целта.

Advertisement

Двете странски државјанки задржани се во Полициската станица Тетово за натамошна постапка.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.