Приведен скопјанец баран со потерница – бегајќи од полиција удрил со возилото во бандера

news
Advertisement

Приведен скопјанец баран со потерница – бегајќи од полиција удрил со возилото во бандера

Advertisement

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 23.50 часот полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Д.(24) од Скопје поради тоа што бил баран со потерница по судска наредба за доиздржување на казна затвор за сторени кривични дела по чл.236 од КЗ на РСМ, а при извршен преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана.

– Околу 23.30 часот на подрачјето на Драчево полициски службеници го забележале Д.Д. во патничко возило „алфа ромео“ во кое имало уште две лица. Тој на даден знак не застанал туку продолжил и кога стигнал во населбата Горно Лисиче, удрил со возилото во бандера. Во возилото биле затекнати и приведени А.А.(23) и уште една 17 годишна малолетничка, која е предадена на родител. Д.Д. ќе биде предаден на надлежната казнено поправна установа, а ќе бидат поднесени и соодветни поднесоци, информираат од полицијата.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.