Припадничките на овој хороскопски знак се најстраствени во спалната соба

news
Advertisement

Астролозите тврдат дека жените родени во знакот на Бик се најстраствени во спалната соба.

Advertisement

https://media.giphy.com/media/43EVPgzy7OSbu/giphy.gif

Бикот е еден од најстраствените и најсензуалните хороскопски знаци, а жените родени во овој знак знаат како телесната блискост да ја поткренат на повисоко ниво и да имаат неверојатно искуство.

За луѓето родени во знакот на Бик сексот е едно од средствата за самопотврдување. Ако не им оди добро во другите области во животот, со сексот ќе го компензираат чувството на несигурност.

Сакаат предигра и многу допири и во спалната соба се трудат да ги исполнат сите свои фантазии, но и фантазиите на партнерот.

Високо на листата се и Лавиците, како и жените родени во знакот на Овен.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.