Пукање на отворање кафеана во Црна Гора, има ранети, се трага по вооружениот напаѓач

news
Advertisement

Во престрелката што се случила синоќа во населбата Циевна во Црна Гора,ранет е З. П., а полицијата трага по напаѓачите.

Advertisement

Инспекторите трагаат по двајца напаѓачи, од кои едниот е припадник на Шкаљарскиот клан – З.М., пишува „Виести“.

Според нив, пукањето се случило во кафеана, која исто така била отворена синоќа.

Во истрагата полицијата пронашла 20-ина патрони.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.