Се огласи агенцијата: „Станува збор за недоразбирање, никој од гостите нема да биде избркан“

news
Advertisement

По веста дека хотелот Gerakini Sitonia vilage во Грција денес им го прекинал одморот на 10 семејства од Македонија, поради нерасчистени сметки со Агенцијата ЈК Травел, се огласија и од агенцијата.

Advertisement

Тие во изјава за ММС велат дека никој од гостите нема да биде избркан, односно дека тие остануваат до недела, до кога и им е аранжманот. Дека е тоа така веќе се информирани сите туристи кои заминаа на одмор преку нашата агенција и тоа по СМС пораки“, додаваат од Агенцијата.

Според нив, станува збор за недоразбирање. Станува збор за недоразбирање, кое веднаш е решено, туристите може да си уживаат во целиот одмор“, додаваат од „ЈК Травел“.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.