Силен земјотрес во ова држава

news
Advertisement

Земјотрес денеска погоди некои делови на Хондурас, јавија локалните медиуми.

Advertisement

Постојаната комисија за вонредни ситуации на земјата ја оцени прелиминарната јачина на земјотресот од 5,9 степени според Рихтеровата скала, пренесува Ројтерс.

Се додава дека засега нема извештаи за штети.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.