Снег на Маврово и Попова Шапка

news
Advertisement

Зимски скијачки центри Маврово и Попова Шапка од доцна синоќа се обелени со снег.

Advertisement

На социјалните мрежи веќе се споделуваат фотофрафии од вистинска снежна идила.

Според УХМР, снег ќе има и денеска на повисоките планини.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.