СОПРУГАТА НА ПОРАНЕШНИОТ ПРЕМИЕР НА РЕПУБЛИКА НАЈДЕНА МРТВА: Страшна сцена во семејниот дом

news
Advertisement

СОПРУГАТА НА ПОРАНЕШНИОТ ПРЕМИЕР НА РЕПУБЛИКА СРПСКА НАЈДЕНА МРТВА: Страшна сцена во семејниот дом

Advertisement

Стојанка Шаровиќ, сопругата на поранешниот претседател на Република Српска и Српската демократска партија, Мирко Шаровиќ, е пронајдена мртва во семејниот дом. Како што пренесуваат медиумите од соседството, таа најверојатно извршила самоубиство.

Телото на починатата е пронајдено денеска околу 12 часот во семејната куќа во Лукавица, јави „АТВ“.

Стојанка Шаровиќ своевремено работеше во Собранието на градот Источно Сараево и Централната банка. Пред трагедијата, таа работела на позицијата раководител на Секторот за финансии во Заедничката служба на Секретаријатот на Парламентарното собрание на Босна и Херцеговина.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.