Трагедија: Државјанин на БиХ почина на скопските клиники, познат неговиот идентитет

news
Advertisement

На 06.08.2022 во 21:06 часот во Полициската станица Центар, Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив околу 18:00 часот бил донесен А.Т.(64) државјанин на БиХ, со пријавен престој с.Средно Коњари, скопско.

Advertisement

Тој во 18:27 часот починал.
Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.