Фатен е крадец при обид да украде велосипед

news
Advertisement

МВР информира дека вчера во 15.00 часот на ул. „23 Октомври“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.М.(32) од Скопје. Тој бил затекнат при обид да одземе велосипед сопственост на Д.М.(51) од Скопје, кој бил врзан со сајла.

Advertisement

Лицето се обидело да побегне, но билo фатенo и лишенo од слобода.

Ф.М. е задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.