Четири лица се тешко повредени при удар на гром во близина на Белата куќа

news
Advertisement

Четири лица синоќа се тешко повредени од удар на гром во близина на Белата куќа во Вашингтон.

Advertisement

Громот удри во две жени и двајца мажи кои биле во јавниот парк што е лоциран пред резиденцијата на американскиот претседател.

Повредените се хоспитализирани./televizia24.mk/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.