Што се случува со децата? Синот (19) си го претепал татко

news
Advertisement

Синот (19) си го претепал таткото во Кичево

Advertisement

Во петокот во полицијата во Кичево било пријавено дека околу 15 часот, по претходна расправија, во семејниот дом во Кичево, 52 – годишник од Кичево бил физички нападнат од неговиот син А.Х.(19).

Притоа, тој се здобил со повреди и бил пренесен во болницата во Кичево за укажување на лекарска помош.

Се работи на расчистување на случајот.

Истиот ден, во 19 часот, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода И.Р.(51) од струмичко село затоа што се заканувал на неговите сопруга и ќерка. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.