36-годишен скопјанец ја нападнал сосетката-пензионерка

news
Advertisement

Вчера во Полициската станица Аеродром, В.Ј.(68) од Скопје пријавила дека на подрачје на Аеродром, во зградата каде живеела, била физички нападната од соседот Б.П.(36) од Скопје.

Advertisement

Од СВР Скопје велат дека по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Извор: https://republika.mk/vesti/crna-hronika/36-godishen-skopjanets-ja-napadnal-sosetkata-penzionerka/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.