Djali i Zukorliçit e “dridh” parlamentin e Serbisë, e fillon fjalimin me “Eselamu Alejkum” (VIDEO)

news
Advertisement

Djali i ish teologut dhe deputetit të ndjerë Muhamer Zukorlic, Usama Zukorlic sot ka mbajtur fjalimin e tij të parë në kuvendin e Serbisë si deputet, shkruan Monitor.mk. Ai ka habitur të gjithë duke e filluar fjalimin e tij të parë si deputet me përshëndetjen Islame “Eselamu Alejkum”. Veprimi i tij ka hapur debat në serbi dhe në Sanxhak.

Advertisement

Ndryshe, Osama Zukorlicit trashëgoj babain e tij pas vdekjes në muajin nëntor të 2021./Monitor.mk

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.