E rrallë/ Vogëlushja lind me flokë të gjatë, shokohen mjekët

news
Advertisement

Nuk mund të mohohet se kjo vogëlushe ka flokët më të bukura që keni parë ndonjëherë.
Nënës së saj i thanë se do t’i humbiste ato kur të shkonte gjashtë muajshe. Por flokët e vogëlushes u bënë më të trashë dhe më të shëndetshëm.

Advertisement

Hannah Beddows postoi një video të flokëve të lakmueshëm të vajzës së saj në TikTok duke e treguar kur ishte foshnjë.
Vajza nuk ka humbur asnjë fije floku që nga lindja.
Pavarësisht nga gjatësia e flokut në lindje, shumica e fëmijëve i humbasin flokët e tyre deri në moshën 6-muajshe për shkak të ndryshimeve hormonale në trup, megjithëse u rriten përsëri.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.